Çevre Uyumlu Ankara Taşı

Ankara taşı Ülkemizde başkente özel olan bu taş modelleri günümüzde bir çok projede tercih edilmektedir. Ankara taşı bir diğer ismi ile Andezit taşı inşaat sonrası çevre düzenleme kısımlarında treduvar, otopark, yürüme yolu, duvar kaplama, ve cephe kaplama gibi alanların kaplamalarında güvenle tercih ede bileceğiniz bir üründür. Andezit taşı kesinlikle dökme taş değildir. Maden şirketlerinin dağlardan çıkardığı büyük kaya parçalarının son teknoloji makinelerinde şekillendirilerek kesilmesinden elde edilir. Aslında istenilen kalınlıkta üretimi gerçekleştirile bilir. Ancak 2 ile 4 cm aralıklarındaki Ankara taşı modelleri daha sık tercih edilmektedir.

ANDEZİT OLUK TAŞI

ANDEZİT OLUK TAŞI

Üretim alanlarının Ankara Gölbaşı ilçesinde olduğu Ankara taşı modelleri farklı kalıplar halinde kesildiği için çevre düzenleme işlerinin farklı bölgelerinde farklı modellerinde de görmemiz mümkündür bunlardan bir tanesi de andezit oluk taşı bu oluk taşı bazalt oluk taşı diyede adlandırılmaktadır. Ve ölçüleride 6x20x50 – 6x25x50 – 6x30x50 – 8x20x50 10x30x50 – 10x25x50 – 10x20x50- Standart tip ölçülerde üretilerek çevre düzenleme çalışmalarında uygulandığı zaman su giderleri konusunda önemli rol oynamaktadır.

BAZALT PLAK TAŞI

Şehrin sıcak asfaltlarına demode olmuş diğer çevre düzenleme taşlarına alternatif olarak tercih edebileceğiniz en kıymetli yer döşeme taşlarından birisi bazalt plak taşı Ana merkezi Bergama , Kayseri , Ankara olan bu taş modelleri sulu makinelerde kesilerek işlendikten sonra uygulamaya hazır bir hale gelmektedir. Bazalt plak taşı kullanım alanları da oldukça geniş bir ağa sahiptir. Otopark, Yürüme yolları, site çevre düzenlemesi ve bir çok belediyenin çevre düzenleme çalışmasında tercih edilmektedir.  Bazalt plak taş ölçüleri ise 30×30 serbest boy 40×60 serbet boy gibi standart kesimlerde tercih ede bilirsiniz.

ANKARA TAŞI

Ankara taşı diğer ismi ile andezit taşı her ne kadar farklı şehirlerde de üretilse de ana yurdu Ankara olan kullanım alanı oldukça yaygın olan Ankara taşı uygulandığı alanlarda kaliteli bir işçilik ile 20 yıl kadar kalıcı olacaktır. Ankara taşı döşemesi yapmadan önce kenarlarına Andezit oluk taşı, Andezit bordür taşı da uygulandığı zaman takım olarak şahane bir görüntü olacaktır. Ankara taşı hem yer döşemelerde hem duvar kaplamalarında uygulana bilmektedir. Ankara taşı fiyat listesi ve standart ölçüleri 3×30 serbest boy 3x30x30 ebat 3x30x40 ebat 3x30x60 ölçülerindedir Ankara taşı fiyatları ise Ankara içerisinde işçilik dahil fiyatları 100 TL 120 TL Aralıkların dadır.

ANDEZİT BORDÜR TAŞI

Kaldırım refuşlarında bahçe düzenlemeleri gibi bir çok alanda tercih edilen andezit bordür taşı modelleri genelde standart ölçülerde yani 10x20x50 ebatlarında üretilmektedir. Andezit taşı yer döşemelerinde alanın uyumuna göre bazı bölgelerde ihtiyaç duyulur bazı bölgelerde duyulmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir