Andezit Bordür Taşı

Andezit bordür taşı başta tre duvar çalışması olmak üzere dış mülklerin çevre düzenleme çalışmalarında tercih edilen Andezit bordür taşı aslında bir kombinin parçasıdır. Peki Yukarı da, da belirtiğimiz gibi genelde tre duvar çalışmalarında tercih edilen andezit bordür taşı nasıl kombin haline gelir ve nasıl uygulanır? 20*10*50 ebatlarında standart bahçe bordür taşı olarak üretilir. Apartman, villa ya da diğer mülklerin kenarında yahut yürüme yolu gibi alanlarda tercih edilir. Ayrıca bordür uygulamasından sonra orta alan döşemelerine kilit taşı, karo taşı gibi uygulamaların alternatifi olarak andezit taşı uygulaması yaparak andezit bordür taşınızı daha gösterişli bir hale getire bilirsiniz.

Peki andezit bordür taşı döşemesi nasıl yapılır?  Uygulamaya başlamadan önce şunu da belirtelim bordür taşı kalitesi ve usta kalitesi son derece önemlidir. Andezit uygulamaları diğer ürünlere oranla maliyeti biraz daha yüksek ve lüks bir uygulama olduğu için dikkat etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Andezit bordür taşı döşemesi yapılacak alan ilk önce tesviye edilir. Ve gerekli ölçüler alınır. Bordür taşı döşemesinden sonra içerisine farklı bir taş döşemesi yapılacak ise ölçüler net ve profesyonel olarak alınmalıdır. Bu işlem sonraki uygulamanın daha güzel çıkmasını sağlayacaktır.

Andezit bordür taşı döşemesi için gerekli gönyeler alındıktan sonra bordür taşı yapılacak alana ipler çekilir ve hafif nemli bir harç ile Andezit bordür taşı uygulamasına başlana bilir. Günümüzde Andezit bordür taşlarının kilitli yapıya sahip olanları da vardır. Eğer sizin taşınızın derz kilitleri yok ise sonradan mil kum ve çimento karışımı ile derz harcı yapılır ve 4 parmak kadar boşluk derz payları doldurulur. Bu işlem sırasında harca isteğiniz renk toz boya katarak derz boşluklarını da renkli hale getire bilirsiniz. Andezit bordür taşı uygulaması bu şekilde yapılmaktadır. Sizlere Ankara taşı satışı ve işçilik konusunda hizmet veren firmamızı arayarak güncel fiyat ala bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir