Ankara Taşı

Ankara Taşı kullanım alanlarına göre farklı boyutlara ve farklı modellerde kesilerek elde edilen bu yapı ürününe aslında doğal taş diye biliriz. Ankara taşı bir diğer ismi ile Andezit taşı katkısız olarak üretilir içerisinde kesinlikle harç ve benzeri ürünler barınmaz taş ocaklarında çıkan büyük kaya parçaları son sistem makineler ile işlenerek istenilen ölçülerde elde edilir. Peki Ankara taşı nerelerde kullanılır? Ve Ankara taşı fiyatları ne kadardır?

Yaklaşık 10 yıldır Ankara içerisinde Andezit taşı satışı ve işçilik konusunda hizmet veren firmamızın yoğun olarak karşılaştığı sorulardan birisi de Ankara taşı uygulaması öncesi zemin sorunu evet arkadaşlar bu zemin mutlaka sert bir zemin olması gereklidir. Çelik hasırlı beton atılarak üzerine Ankara taşı kaplaması yapa bilirsiniz. Bir diğer sistem ise mülklerin dış çevresinde genel de 90 cm ebatlarında tretuvar betonu olması gerekir bunun üzerine direk

Ankara taşı kaplaması yapa bilirsiniz. Şayet mülkünüzde tretuvar betonu yok ise duvar dan epoksi yaparak altına hasır çelik sererek üzerine ince de olsa beton atarak Ankara taşı kaplamasını yapa bilirsiniz. Duvar kaplamalarında da yılların verdiği tecrübemize dayanarak sizlere önerimiz 3 x 10 x serbest boy duvar kaplamaları için en cazip olan üründür. Yer döşemelerinde ise 4 x 10 serbest boy son derece sağlam bir uygulama olacaktır. Ayrıca Ankara taşı duvar kaplamaların da çarpma taş, çerçeve modelli çarpma taşlarla da kaplama ortasında şerit çekerek alanı daha dekoratif hale getire bilirsiniz.

Ankara taşı uygulamaları uzun vadeli sonuçlar ala bileceğiniz çevre düzenleme ürünleridir. Bir çok farklı modellerini görmek mümkündür bunlar arasında mucartalı modeller de dikkat çekmektedir. Bu modellerin kullanım alanları dış cephe giydirme, yürüme yolları, otopark alanları gibi alanlarda yapıştırmalı olarak uygulanır. Ankara taşı fiyatları Ankara içerisinde işçilik dahil 1 m2 100 TL gibi rakamları bulmaktadır. Sizlerde Ankara içerisinde Ankara taşı satın almak ve garantili işçilik hizmetinden yararlanmak için bizi arayarak ücretsiz keşif ekibimizden daha detaylı bilgi ala bilirsiniz.

Andezit taşı diğer adıyla Ankara taşı; kaplama ve döşeme gibi yapı sektöründe kullanılan, aşınmaya dayanıklı bir taş çeşididir. Duvar, zemin gibi alanlarda, kaymaz yapısı, yazın serin, kışın soğuk tutma özelliği ile inşaat sektöründe vazgeçilmez bir malzeme olarak yıllardır kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için andezit taşı kategorisine bakabilirsiniz.

Ankara Taşının Yapısal Özellikleri

Ankara taşı, bolca mineral bulunan yapısı ve soğumuş lavların oluşturduğu yüzeyi ile kristal ve camlardan oluşan dayanıklı bir taştır. Sağlam fiziki yapısı gereği özellikle kaplama, döşeme, dekorasyon gibi alanlarda ilk sıralarda tercih edilmektedir. Ankara taşı 800-900 kg/cm basınç ağırlığına sahiptir. Doğal yapısı renkli olan Ankara taşı, boya gerektirmemesi, işlenebilir üst yapısı, kaydırmaz özelliği, ısı yalıtımına yardımcı olan ve uzun yıllara varan dayanıklı bir taş olması avantajı ile bilinmektedir. Doğal bir taş olması ve var olan dayanıklı özellikleri ile Ankara taşı fiyatları da oldukça uygun, cazip bir şekilde diğer taşlardan farklılık göstermektedir.

Dekorasyon Keyfi Ankara Taşı

Ankara taşı, çoğunlukla eflatun, mor, pembemsi bir renkte olmakla birlikte gri şeklinde de olabilmektedir. Bu nedenle herhangi bir boyama işlemine tabi tutulmaz. Mevcut renginde solma yapmadığı için de yıllarca dayanıklı yapısını korur. Düşük maliyetli oluşu ve rahatlıkla işlenebilir dış yüzeyi olmasından ötürü özellikle dekoratif alanların bir numaralı tercihi olmaktadır. Bahçe düzenlemeleri, çeşmeler, tarihi yapılar gibi birçok yapı işinde kendini gösteren Ankara taşı, özellikle uzun yıllara varan dayanıklı yapısı ve bakım maliyeti gerektirmemesi özelliği ile her zaman ideal bir tercihtir. Bu sebeple Ankara taşı fiyatları, sağladığı faydaların aksine oldukça ekonomiktir.

Ankara Taşı Ustalık İster

Adını, Ankara ilinde daha fazla bulunması ve bu bölgedeki işçiliğin diğerlerine göre daha yoğun, daha kaliteli olması sebebiyle almış olan Ankara taşı, doğal, dayanıklı, kendinden renkli ve işlenmeye de müsait bir taş olmasından ötürü oldukça maliyetsizdir. Bu sebeple Ankara taşı fiyatları oldukça uygun, her keseye, her bütçeye hitap etmektedir. Ankara taşı doğal olmasının yanı sıra özel bir taş olmasından ötürü özel bir işçilik, ustalık ister. Döşemenin yapılacağı alanın iyi analizi ilerde yaşanacak olası bir çökme sorunun da ortadan kaldırılması açısından önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir