Andezit Taşı Nedir ?

Kaliteli Ve Uzun Ömürlü Andezit Taşı

Andezit taşı farklı renklerden oluşan püskürük bir taş çeşididir. Andezit taşının genel renkleri eflatun, mor ya da pembemsi olabilmektedir. Bazı durumlarda grimsi ve siyah tonlarda kullanılmaktadır. Andezit taşı Ankara taşı olarak da bilinir. Ankara taşı denilmesinin sebebi ise bu bölgede sıklıkla bulunmasıdır. Yani, Andezit taşı Ankara çevresinde en sık bulunan taşlardan birisidir. Yapısı gereğiyle andezit taşı pek çok alanda kullanılmaktadır. Özellikle kaymayan ve aşınmayan yapısı kullanım alanlarını da çeşitlendirmektedir.

Firmamız 10 yıldır bu andezit Ankara taşı sektörü içerisinde bulunmaktadır. Andezit taşı firmamızın uzmanlık alanlarından birisidir. Firmamız tarafından Ankara başta olmak üzere Türkiye genelinde hizmet verilmektedir.

Andezit Taşı Kullanım Alanları

 Andezit taşı genellikle döşemelerde kullanılır. Özellikle Ankara taşı inşaat ve yapı alanlarında tercih edilmektedir. Andezit taşı genellikle döşemelerde kullanılır. Özellikle Ankara taşı inşaat ve yapı alanlarında tercih edilmektedir. Ayrıca, inşaat alanlarında andezit Ankara taşı duvar kaplamalarında da kullanılır.

Firmamız Ankara taşı firmamız tarafından tedarik edilen güvenli bir taştır. Kayma yapmaması nedeniyle farklı kullanım alanları mevcuttur. Ankara taşı en fazla zemin kaplamasında tercih edilir. Yani, Ankara taşı tretuar kaplamalarında ya da engelli rampalarında kullanılır. Andezit Ankara taşı dekoratif açıdan da şık bir görünüm sağlamaktadır. Bu nedenle andezit Ankara taşı park ve bahçelerde kullanılabilir. Firmamız andezit Ankara taşı ve diğer hizmetlerini şehir mobilyalarında sergilemektedir. Farklı boyutlarda üretilebilen andezit Ankara taşı doğal bir taş çeşididir.

Andezit Taşının Avantajları

Firmamız üretimle beraber Andezit taş ustası ekibini de sektörde kullanmaktadır. Kaymaz bir malzeme olduğu için andezit taşı sıklıkla tercih edilir. Andezit taş ustası olarak faaliyet veren firmamız sektörde öncü durumdadır. Andezit taşı fiyatları da müşteriler açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Çünkü andezit taşı fiyatları diğer taş çeşitlerine göre oldukça uygun fiyatlıdır. Andezit taşı doğal bir taştır. En iyi uygulama ise Andezit taş ustası tarafından yapılmaktadır. Eğer kişi Andezit taş ustası değilse taş yerleştirme konusunda sıkıntı yaşanabilir. Firmamız üretimle beraber istenildiğinde Andezit taş ustası da temin etmektedir. Andezit taş ustası firmamızın verdiği hizmetler arasındadır.

Andezit taşı ısıdan ve dış faktörlerden etkilenmez. Buna rağmen Andezit taşı fiyatları da oldukça uygundur. Boyama ya da cila gerektirmez. Yalıtım malzemesi olarak da kullanılabilir. Özellikle yalıtım açısından Andezit taşı fiyatları bütçelere fayda sağlayabilir. Islak zeminde kolaylıkla kullanılabilir. Bu sebeple yalıtım malzemesi olarak da tercih edilir. Andezit taşı fiyatları hakkında bilgi almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Hem hizmetlerimizi hem de Andezit taşı fiyatları hakkında tekliflerimizi öğrenebilirsiniz.

Kaplama ve döşemede tarihsel bir öneme sahip olan andezit taşı en çok tercih edilen yapı malzemesidir. Sadece zeminlerde değil andezit duvar kaplama özelliğiyle de iç ve dış cephelere dekoratif hava katıyorlar. Magma kayalarından oluşan andezit taşlarının en kalitelileri Ankara ve ilçelerinde üretiliyor. Bu nedenle andezit ankara taşı olarak da bilinmektedir.

Andezit Nedir?

Magmanın yer kabuğu derinliklerinden yüzeye çıkarak, hızlı şekilde soğumasıyla oluşan volkanik bir kayaçtır. Yüzeyi soğumuş lavlarla kaplıdır. İçeriğinde bolca mineraller bulunur. Yapısı kristal ve camlardan oluşur. Basınç ağırlığı 800-900 kg/cm’dir.

 Andezit Taşının Kullanım Alanları Nelerdir?

Tarihte, yapılarda ve yollarda kullanılan bu taşlar birçok alanda kullanılıyorlar. Genellikle; kaldırımlar, bordür uygulamaları, bahçe düzenlemeleri, dış cephe kaplamaları, parke uygulamaları, döşemeler, şömineler, şadırvanlar, pencere kenarları, çeşmeler, tretuvarlar, mezarlıklar, tarihi yapıların restorasyon uygulamalarında kullanılıyorlar.

Andezit Taşının Özellikleri Nelerdir?

Sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahip olan andezit taşı yıpranmaya karşı aşırı dayanıklıdır. Yazın serin, kışın sıcak tutma özelliğiyle inşaat sektörünün ilk tercihidir. İşlenebilir yapıya sahip olduğu için çeşitli motif ve figür çizme imkanı sunuyor.

Eflatun, mor, pembemsi renkleri çoğunlukla görülmesine rağmen, grimsi ve siyahın açık tonunda da rastlanabiliyor.

Kendi doğal renkleri olduğu için boyama ihtiyacı bulunmuyor. Renk solması yaşanmadığı, uzun yıllar dayandığı ve bakım maliyeti istemediği için ekonomik olarak avantajlıdır.

Andezit Taşı Nasıl Döşeniyor?

 Doğal renkleriyle ve yalıtım özelliğiyle andezit duvar kaplama ideal bir tercihtir. İstinat veya yapı duvarlarının kaplatılması istendiğinde kaliteli andezit ankara taşı ile ustası bulunması önemlidir. Duvarların dekoratif ve güzel görünmesi taşın kalitesi kadar ustanın işçiliği de önemlidir.

Firma ile görüşülerek öncelikle taşın rengi belirlenmelidir. Döşenecek alan hakkında bilgi verilmelidir. Eğer Ankara ve yakın çevrede ikamet ediliyorsa, keşif için ekip istenebilir.

Taş seçimi ve keşiften sonra ekip uygulama alanına geliyor. Taş döşenecek zemini pürüzsüz hale getiriyorlar. Usta zeminden başlayarak her taşa harcı tek tek sürerek yapıştırmaya başlıyor. Burada önemli olan taşların çapraz ve iyi yapıştırılmasıdır. Usta, taşların uyumuna ve renk geçişlerine dikkat ederek yapıştırır.

 Andezit Taşı Fiyatları Nasıldır?

Birçok avantajı ve faydası bulunan bu taşların fiyatları sanılanın aksine yüksek değildir. Mevsimsel geçişlere, çevre şartlarına dayanıklı oldukları, boya ve cila gibi bakım istemedikleri için çok ekonomiktirler. Ürünler, ebatlarına, kalitelerine ve renklerine göre ayrıldıklarından fiyatları farklılık gösteriyor. Bu nedenle en uygun fiyat için firmayla iletişime geçilebilir. Türkiye’nin neresinde olunursa olunsun tek telefonla ve siparişle taşlar adrese gönderiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir