Andezit Taşı Özellikleri

Andezit taşı püskürük taşlarının fabrika ortamında şekillendirilmesinden elde edilen madeni değerleri son derece yüksek olan kırmızı, gri, pembe, ve gül kurusu renklerinde elde edilen bu taşların renk belirlemeleri aslında madenden çıkan taşın yapısına ve yaşına da bağlıdır. Bazı madenlerde siyah renklere rastlamak mümkündür bu da taşın yaşından kaynaklı olduğu düşünülür.

ANDEZİT TAŞI KULLANIM ALANLARI

Kaliteli andezit taşı madenlerinin ana yurdu ve en kalitesine Ankara sınırlarında rastlanmaktadır. Andezit taşı Kullanım alanları da son derece yaygın olan andezit taşı modelleri birçok kamu kuruluşlarında özel mülklerin çevre düzenleme aşamalarında da tercih edilir.

ANDEZİT TAŞI USTASI

Kaliteli ve uzun ömürlü bir uygulama istiyorsanız eğer andezit taşı kalitesi kadar ustalığı ve zemin kalitesi de son derece önemlidir. Andezit taşı döşemesi yapılacak zemin kuru ve çökmeye karşı gibi sorunlara karşı önlemler almak gerekiyor. Dış cephe kaplamalarında da mülkünüze oldukça değer katacaktır. Andezit taşı duvar kaplamasından sonra boya ihtiyacı olmayacağı gibi ısı kaybını da önleyecektir.

ANDEZİT TAŞI AVANTAJLARI

  • Andezit taşı kaymaz yapıya sahiptir.
  • Ankara taşı modelleri aşınmalara karşı dirençli yapıya sahip
  • Otopark alanların da, da tercih edile bilir basınca karşı son derece dayanıklıdır.
  • Andezit taşı boya gerektirmez doğal ve püskürük bir kayaçtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir