Andezit Taşı Kullanım Alanları

ANDEZİT TAŞ KAPLAMA

Kuvarterner ve tersiyer dönemlerinde oluşan andezit taşı volkanik hareketlere bağlı olarak oluşur. Kor kayaçlar olan andezit ankara taşı Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde bolca bulunuyor. Bu nedenle aynı zamanda ankara taşı olarak ta anılıyor. Tarihimiz boyunca doğal bir malzeme olarak tercih edilen andezit taşı günümüzde de hala kullanılıyor. Pembe, eflatun ve mor renkleri bulunan andezit taşı modern tesislerde işlenebiliyor. Ülke ekonomisine önemli katkıları bulunan ankara taşı siyah ve grimsi renk tonlarında da olabiliyor. Kullanım alanlarına özel olarak andezit taş ustası işlemeler yapıyor.

 Andezit Taşı Özellikleri

Benekli hoş bir görünüme sahip olan andezit taşı kaymaz. Aşınmalara karşı da oldukça dayanıklı olan andezit ankara taşı yapılarda tercih ediliyor. Özellikle duvar kaplamalarında tercih edilen ankara taşı duvarların tamamında ya da bir bölümünde kullanılabiliyor. Engelli rampaları, kaldırımlar, merdiven basamaklarında da andezit ankara taşı tercih ediliyor. Dekoratif özellikleri ile de şehir mimarisinde estetiklik sunan andezit taşı geniş bir kullanım alanına sahiptir. Kullanım alanına göre andezit taşı fiyatları değişir. Modern tesislerde andezit taş ustası taşları işler.

 Andezit Taşı ile Hangi Ürünler Elde Edilir?

Duvar kaplama plakaları, bordür, kaldırım plakaları üretiminde andezit ankara taşı kullanılıyor. Kenar su olukları ve döşeme taşları içinde ankara taşı oldukça avantajlı bir seçim olmaktadır. Kullanım alanlarında hazır olabilmesi için andezit taş ustası taşları hazır hale getirmelidir.

Andezit Taşları Avantajları

Kaymaz yapısı ile oldukça avantajlı olan Ankara taşı önemli bir yapı malzemesidir. Kullanıldığı alanlarda boyama işlemine ihtiyaç bulunmuyor ve andezit Ankara taşı doğal bir malzemedir. Ayrıca andezit taşı ısı kaybını önleyen avantajlar sunuyor. Isı farklılıklarından çok az etkilenen Ankara taşı farklı işlemlerle cilalanabiliyor. Ancak andezit Ankara taşı cilasız olarak ta kullanılabiliyor. Bu işlemleri andezit taş ustası yapmaktadır.

Andezit Taşı Fiyatları

Dekoratif doğal taş seçimlerinde kullanılan andezit taşı sektörün en çok tercih edilen seçenekleri arasında yer alıyor. Fiziksel renkleri ile ankara taşı dekoratif özelliklerdedir. M2 olarak yapılan hesaplamalarda andezit taşı fiyatları farklı aralıklarda yer alıyor. Kullanım alanına göre andezit taş ustası farklı işlemler uygulayabiliyor. Çevre uygulamalarında ve yapılarda andezit taşı fiyatları farklı olabilir. Alan genişledikçe andezit taşı fiyatları da değişecektir. İnşaat sektöründe andezit taş ustası kaliteli çalışmalar yaparak, sorunsuz işler çıkarabilir. Yer döşemeleri için andezit taşı fiyatları belirlemek zor olabilir. Kullanım alanını m2 birimince değeri andezit taşı fiyatları aralığını belirleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir