Andezit Taşı Yer Döşemesi

ANDEZİT TAŞ KAPLAMA

Andezit taşı özel kesimler sayesinde istenilen ölçüler de özel kesim yapıla bilen andezit taşı modelleri çevre düzenleme ürünleri arasında en yoğun olarak tercih edilen ürünlerden birisidir.  Büyük kayaların kesilerek şekillendirilmesinden elde edilen bu çevre düzenleme taşları genelde gri ve gül kurusu renklerinde üretilmektedir.  Peki andezit taşı hangi alanlarda uygulanır ve Andezit taşı fiyatları ne  kadardır?

Gri ve ve gül kurusu renklerinde üretilen andezit taşı modelleri istenilen ölçülerde kesile bilmektedir. Peki andezit taşı modelleri nerelerde nasıl uygulanır ? Andezit taşı duvar kaplama ve yer döşemelerinde tercih edilen lüks uygulamaların en başta geleni diye biliriz. İşçiliği son derece ince bir ustalık gerektirir uygulaması diğer çevre düzenleme ürünlerine göre daha zor ve profesyonellik gerektirir. Yukarı da belirttiğimiz gibi kaya parçalarının kesilmesinden elde edilen andezit taşı ürünleri kenar bordür taşı , granit taş, oluk taşı, ve duvar kaplamaları gibi farklı modelleri de bulunmaktadır.

ANDEZİT TAŞI YER DÖŞEMESİ

Andezit taşı yer döşemesi bu tarz uygulamaların daha kalıcı bir hale gelmesi için ilk dikkat edilmesi gereken detay andezit taşı döşemesi yapılacak olan zemin dayanıklılığı olacaktır. Buraya çok dikkat edelim andezit taşı döşemesi toprak bir alan üzerine kesinlikle uygulanmaz alt kısımda mutlak beton olması gereklidir. Aksi bir durumda çok kısa bir zaman sonra alanda çökmeler meydana gelecektir. Bu da bütçenin ve verilen emeğin boşa gitmesi demektir. Eğer yumuşak bir zemin var ise 5-10 cm aralığında çelik hasırlı bir beton atmak uygulama ömrünü oldukça uzatacaktır. Dikkat edilmesi gereken detaylardan birisi de andezit yer döşemelerinde 4 cm kalınlığında taş tercihi yapmanız olacaktır.

Andezit taşı döşemesi yapılmadan eğer ihtiyaç var ise kenarlara bordür taşı yapılmalıdır. Bu bahçe bordür taşları andezit bordür olarak ta temin ede bilirsiniz dökme bordür taşlarını da tercih ede bilirsiniz. bordür taşı uygulamasından sonra alan gönyesi alınır gerekli meyiller verilir bu meyil işlemleri taş üzerinde su giderlerinin gidere daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır.meyil için çekilen iplere uyarak andezit taşı döşemesi gerçekleştirilir. uygulama sonrasında taş aralıkları derz dolgusu yapılır. Unutmadan meyil verme sırasında aksi bir durumda andezit taşı üzerinde su birikintileri oluşa bilir. Andezit taşı yer döşemesi tamamen profesyonellik isteyen bir uygulamadır. Onun için usta ve firma seçimi konusunda daha dikkatli olmanızda fayda vardır. Sizlerde Ankara içerinde Andezit taşı döşemesi ve diğer çevre düzenleme işlerinde profesyonel bir destek almak için bizimle iletişime geçe bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir