Andezit Taş Kaplama

ANDEZİT TAŞ KAPLAMA

Andezit taş kaplama çevre düzenleme çalışmalarında sıklık ile tercih edilen ve diğer ürünler arasında neredeyse en çok tercih edilen yapı ürünüdür. Andezit taşı kesinlikle dökme taş değildir. Ve Büyük kaya parçalarından elde edilmektedir. Günümüzde Ankara taşı diye de geçmektedir. Ve Ankara da üretilen Andezit taşı modellerinin diğer illerde üretilenlere oranla daha kaliteli olduğu gözlenmektedir.

Andezit taşı modelleri gri ve gülkurusu renginde iki farklı renkte üretilmektedir. Farklı üreticisine göre farklı kalınlıklarda andezit taşı taşı temin etmek mümkündür ama günümüzde 2 cm ve 4cm aralıklarında olanları daha yoğun olarak tercih edilmektedir. Peki Andezit taş kaplama nasıl yapılır?

Öncelikle şunu belirtelim Andezit taş kaplama diğer çevre düzenleme, duvar kaplama ürünlerine göre biraz daha maliyetlidir. Ancak şunu da unutmamak lazım Andezit taş kaplamaları mülkünüzün değerine değer katacaktır. Andezit taş kaplama yapmaya karar verdiğiniz de nelere dikkat edilmeli?

Andezit taş kaplama yukarı da, da belirttiğimiz gibi pahalı bir ürün olduğu için amatör bir işçilik kabul edilemez andezit taşı döşeme ustası işinde mutlak uzman kişi olmalıdır. Andezit taş kaplaması hem duvar kaplamalarında hem yer döşemelerinde yapılmaktadır. Her ikisi de takım olarak uygulandığı zaman dış mekanlar da şahane bir görünüm oluşacaktır.

Andezit Taş Kaplama Nerelerde Uygulanır?

Andezit taş kaplamlarında dış bahçe duvarı ve ya evinizin duvarının belirli bölümlerine andezit taşı kaplaması yapa bilirsiniz. Andezit duvar kaplamalarında mekanik ve normal kaplama olarak 2 farklı model vardır. Ara sıra duvar kaplamalarında düşen andezit taşlarını görmek mümkündür bunlar mekanik kaplama değildir. Harçlı ve ya yapıştırmalıdır. Bu taşların düşmesine neden olan sorunların başında taş kalınlığı gelmektedir.

Bazen müşterilerimiz bilmeden bize duvar kaplamasına 4 cm kalınlığında taş ister bunun daha kaliteli olacağını düşünür. Ancak belirli bir süre sonra taş kalınlığından dolayı düşmeye mahkum olacaktır. Bu tarz sorunlar yaşamak istemiyor iseniz duvar Andezit duvar kaplamalarında 2 cm yer döşemelerinde ise 4 cm kalınlığında andezit taşı döşemesi yaptırmak en doğru karar olacaktır. Andezit taş kaplama işleriniz için firmamızdan satış ve aynı zamanda işçilik hizmeti de ala bilirsiniz. Ayrıca Ankara için işçilik dahil kampanyalarımızdan yararlana bilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir